Tesla NZC 300

Tesla NZC 300
Září 19, 2016 2 komentáře Gramofony Admin

Tesla NZC 300 je stereofonní gramofon zabudovaný v plastovém soklu s odklopným víkem z plexiskla. Dvourychlostní Gramo šasí typ HC 30,  rychlost 33, 45 ot/min., řemínkový náhon, koncové vypínání po dohrátí desky a zvedáček přenosky. Magnetodynamická vložka, zesilovač 2x 10W, ovládání hlasitosti dvojitým potenciometrem, pro levý a pravý kanál samostatně, ovládání basů a výšek, přepínač vstupů pro rádio, magnetofon a mikrofon, výstup na sluchátka. V šasí je oproti typu Tesla NC 300 (gramo bez zesilovače) užito synchronního motorku M303.

 • Rok výroby: 1985 – 1988

 

Přístroj jsem získal v nekompletním stavu, chyběla hlavička přenosky, kterou jsem musel doplnit. Bylo nutno kompletně vyměnit dva přepínače za nové, opravit raménko s vypínáním, lehce poškozenou skříň a také doplnit plastové víko.  Nyní je gramofon v plně funkčním stavu, je osazen přenoskou VM2102 a přestože má nějaké oděrky je to dobrý přístoj s kvalitní reprodukcí.

Sdílet:
Tags
O autorovi
Přidat komentář
 1. 1

  Darko

  Dobrý deň. Ja som dostal takýto gramafón od kamaráta. Vyzerá byť funkčný, aj motorček sa točí, ale nieje na ňom tá gumička, ktorá poháňa platňu. Neviem ani ako by tam mala byť, lebo z toho kolesa, ktoré sa má krútiť, tak z neho trčí taký maličký kúsok rovného, pevného drôtiku, ktorý je tam original od výroby a leží na tom kruhu, mimo jeho osi. Čiže bráni rotácii, ktorá by bola zrealizovaná pomocou otáčania gumičky. Kebyže ten výčnelok tam nieje, tak by to rotácii nebránilo. Ako tam mám dať gumičku? Skúste mi prosín poradiť. Ďakujem.

  Odpovědět
  1. 1

   Admin

   Ahoj to co popisuješ mi přijde zcela v pořádku, jedná se o osku pomocí které se provádí změna otáček talíře a tak by to mělo být. Gumička by tam měla normálně jít nasadit, nemělo by jí nic bránit. Když tak pošli fotku na mail a mrknem na to společně.

   Odpovědět

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *