Kazetový magnetofon Tesla M710A

Kazetový magnetofon Tesla M710A
11 září, 2016 No Comments Magnetofony Admin

Kazetový magnetofon Tesla M710A s mechanicky ovládanou mechanikou, je opatřen netradičním vyklápěním kazety do boku. Je osazen sloupcovým indikátorem úrovně signálu z barevných LED diod, ruční nebo automatické řízení záznamu tlačítkem AUT, počitadlo pásku, přepínač pásku Cr a dynamický omezovač šumu (noise reduction).

Byl určen do mini systému Tesla 710 a společně se zesilovačem Z710A, hi-fi gramofonem G710A, radio tunerem T710A, a dvěma dvoupásmovými reproduktory tak tvořil magnetofon M710A jediný minisystém, který Tesla v letech 1984 – 1986 vyráběla.

Kazetový magnetofon v mojí sbírce jsem získal v poměrně žalostném stavu a jeho oprava vyžadovala spoustu trpělivosti. Ze všech celků z minisystému to byl právě tento magnetofon, který mi dal nejvíce práce s tím abych měl minisystém celý ve velmi dobrém a funkčním stavu. Už na první pohled byl useknutý přívodní kabel a po rozebrání jsem zjistil že do spodní  základní desky se dostala vlhkost a byla celá zoxidovaná což věstilo další problémy. Levý kanál byl vypálený a musel jsem v desce levého kanálu vyměnit několik součástek. Také v modulu který udržuje rychlost motorku bylo několik studených spojů a motorek tak kolísal v otáčkách nahoru a dolů a celý modul jsem tak musel důkladně propájet. Naštěstí jsem disponoval přístrojem v horším stavu, který posloužil jako zdroj dílů, originálních součástek a vše se mi podařilo opravit. Nyní je kazetový deck ve zcela funkčním stavu a doplňuje tak celou sestavu.

Sdílet:
Tags
O autorovi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *