O autorovi

O autorovi

Jmenuji se Jan Sokolíček, narodil jsem se v roce 1979, bydlím na Rousínovsku a jsem od dětství radioamatér, kterého zaujala historická radiotechnika.

Jsem členem historického Československého radioklubu.

V posledních letech jsem se začal naplno věnovat sbírce historické techniky, zejména někdejší Československé značky Tesla.

V současné době čítá moje sbírka kolem 100 kusů dnes již historických radiopřijímačů, gramofonů, magnetofonů a okrajově také telefonů.

Na rozdíl od jiných podobně zaměřených stránek, si stránka staratechnika.cz neklade za cíl, sloužit jako všeobecný katalog z tohoto sběratelského oboru, ale zobrazuje jen přijímače a zařízení v mé sbírce skutečně obsažená.

Jak jistě každý podobný sběratel zná, největším problémem jsou prostory, které jsou k tomuto koníčku poměrně potřebné a velmi limitující, z tohoto důvodu v současnosti sbírám především malá přenosná tranzistorová rádia značky Tesla a snažím se o jejich kompletaci.

Součástí mojí sbírky je docela slušná součástková základna, originálních součástek Tesla, které jsem většinou různě zachránil před fyzickou likvidací.

Teprve v roce 2011 jsem se rozhodl založit si vlastní stránky kde bych celou svojí sbírku postupně doplňoval a představil ji tak všem kdo se o podobnou techniku rovněž zajímají…

Postupně zde budu doplňovat celou jak popisovou tak i obrazovou část předmětů z mojí sbírky.

Pokud mě budete chtít kontaktovat, zde je moje e-mailová adresa: honza.sokolicek@seznam.cz