Tesla Romance

Tesla Romance
16 září, 2016 No Comments Střední přijímače Admin

Radiový přijímač Tesla Romance je stolní 4 elektronkový superheterodyn pro poslech na KV, SV a DV. Napájení ze střídavých sítí 110, 125, 220 a 240 voltů. Dřevěná leštěná skříň, skleněná stupnice, třístupňový volič zabarvení reprodukce, kombinovaný s přepínačem šířky propouštěcího pásma. Samočinné řízení citlivosti, působící na tři elektronky, optický indikátor vyladění a vývody pro gramofonovou přenosku a další reproduktor.  Kulatý reproduktor o průměru 200 mm. Šasí přijímače se s různými dílčími úpravami vyrábělo 7 let a bylo použito v přijímačích Blaník, Dalibor, Dunaj, Harmonie, Kriváň a Symfonic.

  • Rok výroby: 1948 – 1949
  • Elektronky:  ECH21, 2x EF22, EBL21, EM11, AZ11.

 

Tento přijímač jsem dostal darem ve funkčním stavu od svého kolegy pana Vítězslava Steklého, kterému za něj tímto ještě jednou děkuji.

V přijímači byly provedeny některé dílčí změny za účelem dosazení novějšího konektoru DIN5, které jsem všechny odstranil a vše uvedl do původního stavu. Také bylo potřeba rozhýbat zatuhlý potenciometr, který je spřažen se síťovým vypínačem. Opravou muselo projít také přepínání vlnových rozsahů, vyměněn byl přívodní kabel a nahrazena jinou byla i celá přední stěna přijímače.

K přijímači vlastním i krásný originální návod k použití.

Přijímač je nyní kompletně zrestaurovaný do původního stavu z výroby a dokumentuje eleganci tehdejších přijímačů.

Sdílet:
Tags
O autorovi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *